filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Annie
2000
http://www.annieawards.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data wręczenia nagród:
11 listopada
Annie
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
wygrane
Toy Story 2
(1999)
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
nominacje
Droga do El Dorado
(2000)
Fantazja 2000
(1999)
Titan - nowa Ziemia
(2000)
Uciekające kurczaki
(2000)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Ptasie sprawki
(2000)
Duży ptak szuka akceptacji wśród mniejszych kolegów.
nominacje
Ghost of Stephen Foster
(2000)
Matthew Nastuk i Raymond S. Persi
John Henry
(2000)
Little Go Beep
(2000)
Quick Draw El Kabong
(1999)
Najlepsza animowana produkcja wideo
wygrane
Goofy w college'u
(2000)
nominacje
Bartok Wspaniały
(1999)
Mickey: Bajkowe Święta
(1999)
Scooby-Doo i duch czarownicy
(1999)
Życzenie Wakko
(1999)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animowanym programie puszczanym w ciągu dnia
wygrane
Produkcje Myszki Miki
(1999)
nominacje
A to histeria!
(1998)
Batman - 20 lat później
(1999)
Bobry w akcji
(1997)
Byle do przerwy
(1997)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animowanym programie puszczanym w porze największej oglądalności lub nocą
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
Blokersi
(1999)
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
(1999)
Laboratorium Dextera
(1996)
Spy Groove
(2000)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci
wygrane
Fantazja 2000
(1999)
Eric Goldberg (I)
Zbiór animacji ze studia Disneya ilustruje utwory Beethovena, Gershwina, Strawińskiego oraz innych wielkich kompozytorów.
nominacje
Droga do El Dorado
(2000)
Darlie Brewster
Droga do El Dorado
(2000)
Rodolphe Guenoden
Stuart Malutki
(1999)
Sean Mullen
Toy Story 2
(1999)
Doug Sweetland
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane
wygrane
Fantazja 2000
(1999)
Ted Kierscey
Zbiór animacji ze studia Disneya ilustruje utwory Beethovena, Gershwina, Strawińskiego oraz innych wielkich kompozytorów.
nominacje
Dinozaur
(2000)
Simon O'Connor (II)
Droga do El Dorado
(2000)
Doug Ikeler
Stuart Malutki
(1999)
Rob Bredow
Titan - nowa Ziemia
(2000)
Julian Hynes
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: męski dubbing w animowanej produkcji kinowej
wygrane
[Tim Allen]
Tim Allen
jako Buzz Astral w filmie
Toy Story 2
(1999)
nominacje
Armand Assante
Droga do El Dorado
(2000)
jako Tzekel-Kan
Bill Farmer
Goofy w college'u
(2000)
jako Goofy
Nikita Hopkins
Tygrys i przyjaciele
(2000)
jako Maleństwo
Maurice LaMarche
Życzenie Wakko
(1999)
jako Mózg
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: męski dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
[Dan Castellaneta]
Dan Castellaneta
jako Listonosz w filmie
Olive, the Other Reindeer
(1999)
nominacje
Mike Judge
Bobby kontra wapniaki
(1997)
jako Hank Hill za odcinek "Hanky Panky"
Jason Michas
Smocze opowieści
(1999)
jako Zak
David Warner
The New Batman Adventures
(1997)
jako Ra's Al Ghul za odcinek "New Batman/Superman Adventures"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka
wygrane
Toy Story 2
(1999)
Randy Newman
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
nominacje
Dinozaur
(2000)
James Newton Howard
Droga do El Dorado
(2000)
John Powell
,
Hans Zimmer
Elton John i Tim Rice (I)
Tygrys i przyjaciele
(2000)
Richard M. Sherman
,
Robert B. Sherman
za utwór pt.: "Round My Family Tree"
Życzenie Wakko
(1999)
Julie Bernstein
,
Richard Stone
,
Steven Bernstein
,
Gordon Goodwin
,
Tim Kelly
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Alf Clausen
za odcinek "Behind the Laughter"
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
A to histeria!
(1998)
Steve Bernstein
,
Julie Bernstein
,
Richard Stone
,
Gordon Goodwin
,
Tim Kelly
za odcinek "Big Fat Baby Theatre"
Głowa rodziny
(1999)
Walter Murphy
za odcinek "Dammit Janet"
I pies, i wydra
(1998)
Dan Sawyer
,
Fred Newman
za odcinek "Hope Castle"
Produkcje Myszki Miki
(1999)
Stephen James Taylor
za odcinek "Halloween"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: osiągnięcie techniczne
wygrane
Wędrówki z dinozaurami
(1999)
Dokument opowiada o prehistorycznych czasach, kiedy na Ziemi żyły dinozaury.
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej
wygrane
Toy Story 2
(1999)
John Lasseter
,
Ash Brannon
,
Lee Unkrich
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
nominacje
Dinozaur
(2000)
Eric Leighton
,
Ralph Zondag
Księżniczka Mononoke
(1997)
Hayao Miyazaki
za wersję angielską
Tygrys i przyjaciele
(2000)
Jun Falkenstein
Uciekające kurczaki
(2000)
Nick Park
,
Peter Lord
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
(1999)
Brian Sheesley
za odcinek "Why Must I Be A Crustacean In Love"
Philip J. Fry przez przypadek hibernuje się i budzi w odległej przyszłości, gdzie poznaje krewnego, profesora Huberta J. Farnswortha, który postanawia zatrudnić chłopaka jako kuriera.
nominacje
Bobby kontra wapniaki
(1997)
Boohwan Lim
,
Kyounghee Lim
za odcinek "Won't You Pimai Neighbor"
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
(1999)
Susie Dietter
za odcinek "A Bicyclops Built for Two"
Johnny Bravo
(1997)
Kirk Tingblad
za odcinek "Noir Johnny"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz
wygrane
Toy Story 2
(1999)
Chris Webb
,
John Lasseter
,
Rita Hsiao
,
Andrew Stanton
,
Ash Brannon
,
Pete Docter
,
Doug Chamberlin
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
nominacje
Stuart Malutki
(1999)
M. Night Shyamalan
,
Greg Brooker
Uciekające kurczaki
(2000)
Karey Kirkpatrick
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Olive, the Other Reindeer
(1999)
Steve Young
nominacje
Atomówki
(1998)
Chris Savino
za odcinek "Dream Scheme"
Batman - 20 lat później
(1999)
Bob Goodman
za odcinek "Zeta"
Bobby kontra wapniaki
(1997)
Garland Testa
za odcinek "Aisle 8A"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia
wygrane
Fantazja 2000
(1999)
Susan Goldberg
Zbiór animacji ze studia Disneya ilustruje utwory Beethovena, Gershwina, Strawińskiego oraz innych wielkich kompozytorów.
nominacje
Droga do El Dorado
(2000)
Christian Schellewald
Titan - nowa Ziemia
(2000)
Philip A. Cruden
Toy Story 2
(1999)
Jim Pearson
,
William Cone
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Chojrak - tchórzliwy pies
(1999)
John Dilworth
za odcinek "A Night at the Katz Motel"
Chojrak to porzucony za młodu szczeniak odnaleziony przez miłą staruszkę - Muriel.
nominacje
Blokersi
(1999)
Nelson Lowry
za odcinek "What's Eating Juicy Hudson?"
Detention
(1999)
Bob Doucette
Max Steel
(2001)
Nollan Obena
za odcinek "Sphinxes"
Spy Groove
(2000)
Glen Hanson
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding
wygrane
Toy Story 2
(1999)
Dan Jeup i Joe Ranft
Buzz Astral, mając do pomocy zabawki Andy'ego, postanawia ocalić szeryfa Chudego z rąk nieuczciwego kolekcjonera.
nominacje
Dinozaur
(2000)
Thom Enriquez
Droga do El Dorado
(2000)
Jeff Snow
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Produkcje Myszki Miki
(1999)
Rossen Varbanov za odcinek "Halloween"
nominacje
Johnny Bravo
(1997)
Mary Hanley (I) za odcinek "Noir Johnny"
Little Angelita
(2000)
Nancy Beiman
Max Steel
(2001)
Sean Song (I) za odcinek "Sharks"
Weekendowcy
(2000)
Amber DeForest za odcinek "Makeover"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: żeński dubbing w animowanej produkcji kinowej
wygrane
[Joan Cusack]
Joan Cusack
jako Jessie w filmie
Toy Story 2
(1999)
nominacje
Della Reese
Dinozaur
(2000)
jako Eema
Tress MacNeille
Życzenie Wakko
(1999)
jako Dot Warner
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: żeński dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
[Christine Cavanaugh]
Christine Cavanaugh
jako Dexter / D22 / Dexter jako starzec w filmie
Laboratorium Dextera - Wyprawa w przyszłość
(1999)
nominacje
Tress MacNeille
A to histeria!
(1998)
jako najstarsza kobieta na świecie za odcinek "Euro-Mania"
Brittany Murphy
Bobby kontra wapniaki
(1997)
jako Luanne Platter za odcinek "Movin on Up"
April Winchell
Byle do przerwy
(1997)
jako Panna Muriel P Finster za odcinek "A Great State Affair"
Kathleen Barr
Smocze opowieści
(1999)
jako Wheezie
Wyróżnieni w roku 2000
Toy Story 2
(
7/9
)
Fantazja 2000
(
3/4
)
Produkcje Myszki Miki
(
2/3
)
Olive, the Other Reindeer
(
2/2
)
Simpsonowie
(
2/2
)
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
(
1/3
)
Goofy w college'u
(
1/2
)
Laboratorium Dextera - Wyprawa w przyszłość
(
1/1
)
Ptasie sprawki
(
1/1
)
Chojrak - tchórzliwy pies
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.