filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Orły
1999
http://www.pnf.pl/
Polska Akademia Filmowa
Orzeł
Najlepszy film
wygrane
Historia kina w Popielawach
(1998)
Jan Jakub Kolski
Mały chłopiec marzy o odtworzeniu kinomaszyny zbudowanej przez przodka. Sprzeciwia się temu jego ojciec.
nominacje
Farba
(1997)
Michał Rosa
Kroniki domowe
(1997)
Leszek Wosiewicz
Nic
(1998)
Dorota Kędzierzawska
Zabić Sekala
(1998)
Vladimír Michálek
Najlepsza główna rola kobieca
wygrane
[Agnieszka Krukówna]
Agnieszka Krukówna
jako Marta "Farba" w filmie
Farba
(1997)
nominacje
Danuta Stenka
Cudze szczęście
(1997)
Grażyna Szapołowska
Kroniki domowe
(1997)
Agnieszka Sitek
Zabić Sekala
(1998)
Stanisława Celińska
Złote runo
(1996)
Najlepsza główna rola męska
wygrane
[Olaf Lubaszenko]
Olaf Lubaszenko
jako Jura Baran w filmie
Zabić Sekala
(1998)
nominacje
Bartosz Opania
Historia kina w Popielawach
(1998)
Krzysztof Kolberger
Kroniki domowe
(1997)
Piotr Fronczewski
Łóżko Wierszynina
(1997)
Zbigniew Buczkowski
Złote runo
(1996)
Marek Kondrat
Złoto dezerterów
(1998)
Najlepsza reżyseria
wygrane
[Dorota Kędzierzawska]
Dorota Kędzierzawska
Nic
(1998)
nominacje
Michał Rosa
Farba
(1997)
Jan Jakub Kolski
Historia kina w Popielawach
(1998)
Leszek Wosiewicz
Kroniki domowe
(1997)
Vladimír Michálek
Zabić Sekala
(1998)
Najlepsza muzyka
wygrane
Historia kina w Popielawach
(1998)
Zygmunt Konieczny
Mały chłopiec marzy o odtworzeniu kinomaszyny zbudowanej przez przodka. Sprzeciwia się temu jego ojciec.
nominacje
Ciemna strona Wenus
(1997)
Krzesimir Dębski
Demony wojny wg Goi
(1998)
Marcin Pospieszalski
Kroniki domowe
(1997)
Wojciech Waglewski
Łóżko Wierszynina
(1997)
Tomasz Stańko
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Historia kina w Popielawach
(1998)
Krzysztof Ptak
Mały chłopiec marzy o odtworzeniu kinomaszyny zbudowanej przez przodka. Sprzeciwia się temu jego ojciec.
nominacje
Demony wojny wg Goi
(1998)
Paweł Edelman
Gniew
(1997)
Łukasz Kośmicki
Kroniki domowe
(1997)
Paweł Edelman
Nic
(1998)
Artur Reinhart
Zabić Sekala
(1998)
Martin Štrba
Najlepszy scenariusz
wygrane
Zabić Sekala
(1998)
Jiří Křižan
Chłopi nakłaniają kowala Barana do zabicia prześladującego ich Sekala.
nominacje
Historia kina w Popielawach
(1998)
Jan Jakub Kolski
Kroniki domowe
(1997)
Leszek Wosiewicz
Nic
(1998)
Dorota Kędzierzawska
U Pana Boga za piecem
(1998)
Tadeusz Chmielewski
Złote runo
(1996)
Andrzej Kondratiuk
Najlepsza scenografia
wygrane
Kroniki domowe
(1997)
Przemysław Kowalski
nominacje
Billboard
(1998)
Janusz Sosnowski
Farba
(1997)
Tadeusz Kosarewicz
Historia kina w Popielawach
(1998)
Wojciech Saloni-Marczewski
Łóżko Wierszynina
(1997)
Marcin Jarnuszkiewicz
Nic
(1998)
Magdalena Kujszczyk
Najlepszy dźwięk
wygrane
Kochaj i rób co chcesz
(1997)
Lech Brański
Niedoszły artysta muzyki poważnej postanawia zrobić karierę w branży disco-polo.
nominacje
Ciemna strona Wenus
(1997)
Paweł Łuczyc-Wyhowski
,
Marek Wronko
Historia kina w Popielawach
(1998)
Andrzej Żabicki
Nic
(1998)
Barbara Domaradzka
U Pana Boga za piecem
(1998)
Katarzyna Dzida-Hamela
Złoto dezerterów
(1998)
Wiesław Znyk
Najlepszy montaż
wygrane
Historia kina w Popielawach
(1998)
Ewa Pakulska
Mały chłopiec marzy o odtworzeniu kinomaszyny zbudowanej przez przodka. Sprzeciwia się temu jego ojciec.
nominacje
Demony wojny wg Goi
(1998)
Wanda Zeman
Farba
(1997)
Zbigniew Kostrzewiński
Kochaj i rób co chcesz
(1997)
Elżbieta Kurkowska
Kroniki domowe
(1997)
Wanda Zeman
Nic
(1998)
Dorota Kędzierzawska
,
Artur Reinhart
U Pana Boga za piecem
(1998)
Jadwiga Zajiček
Zabić Sekala
(1998)
Jiří Brožek
Złoto dezerterów
(1998)
Elżbieta Kurkowska
Najlepszy producent
wygrane
Zabić Sekala
(1998)
Dariusz Jabłoński
Chłopi nakłaniają kowala Barana do zabicia prześladującego ich Sekala.
nominacje
Farba
(1997)
Filip Bajon
Historia kina w Popielawach
(1998)
Kazimierz Rozwałka
Kroniki domowe
(1997)
Michał Kwieciński
Nic
(1998)
Dorota Kędzierzawska
,
Artur Reinhart
U Pana Boga za piecem
(1998)
Tadeusz Chmielewski
Złote runo
(1996)
Iga Cembrzyńska
Wyróżnieni w roku 1999
Historia kina w Popielawach
(
4/10
)
Zabić Sekala
(
3/8
)
Kroniki domowe
(
1/10
)
Nic
(
1/8
)
Farba
(
1/6
)
Kochaj i rób co chcesz
(
1/2
)
U Pana Boga za piecem
(
0/4
)
Złote runo
(
0/4
)
Demony wojny wg Goi
(
0/3
)
Złoto dezerterów
(
0/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.